5 prostych kroków do sprzedaży sneakersów przez Internet

Tak więc masz parę sneakersów, których już nie nosisz…

A może jesteś po prostu szczęśliwym posiadaczem pary, na którą długo odkładałeś i chcesz uzupełnić swój nadszarpnięty budżet. Tak czy inaczej, starasz się sprzedać swoją parę nieco znoszonych sneakersów i poszukujesz kogoś, kto weźmie je w zamian za gotówkę (lub przelew). Oto poradnik, co zrobić, aby z powodzeniem sprzedać swoje buty sportowe w Internecie bez utraty czasu i umieścić zyski w swojej kieszeni tak szybko, jak to możliwe.

 1. Poznaj odpowiednie strony

  Był czas, gdy Allegro lub E-bay (dla tych odważniejszych) było jedyną opcją sprzedaży swoich używanych sneakersów online. Te czasy na szczęście minęły. Sneakersowa społeczność już dawno przeniosła się do swoich zamkniętych for internetowych lub prywatnych grup w mediach społecznościowych, do których dostęp mają tylko wtajemniczeni. Zaletami popularnych portali aukcyjnych są zabezpieczenia, które chronią nas przed ewentualnymi oszustami, jednak spotkamy tam raczej przeciętnych kupców, którzy nie docenią limitowanej edycji lub ciężkiej do zdobycia wariacji kolorystycznej Twojej pary butów. Ci, którzy zapłacą Ci tyle, ile rzeczywiście warte są oferowane przez Ciebie buty skrywają się w mniej znanych czeluściach Internetu. Warto się tam udać!

 2. Zamieść atrakcyjne zdjęcia

  Pierwszą rzeczą, jaką zobaczą ludzie napotykając się na Twoje ogłoszenie sprzedaży sneakersów są zdjęcia. Jeśli sprzedajesz całkowicie nową parę i nie obawiasz się konsekwencjami ewentualnego naruszenia praw autorskich, pobierz zdjęcia swoich sneakersów ze strony producenta lub pierwszego, lepszego sklepu internetowego. Te zdjęcia zawsze będą wyglądać lepiej niż robione telefonem fotki. Jeżeli jednak Twoje buty Converse czy rzadkie Jordany damskie były już nieraz założone i nie są całkiem jak nowe, zachęcamy do zrobienia wyraźnych i doświetlonych ujęć cholewki, podeszwy i bieżnika. Upewnij się, że tło dobrze eksponuje buty, a w tle nie ma bałaganu i niepościelonego łóżka, bądź Twojego odbicia w lustrze. To, co jest jednak ważniejsze, to bycie uczciwym w prezentowaniu towaru. Jeżeli Twoje sneakersy mają obtarcia na pięcie nie ukrywaj ich na zdjęciach. Zrób zdjęcia wszystkim istotnym szczegółom i wspomnij o nich w opisie produktu. Tuszowanie uszkodzeń doprowadzi Cię tylko do przykrych przepychanek z kupcem, a może i kłopotów w przyszłości, nawet jeśli sprzedajesz swoje buty za kilkadziesiąt złotych.

 3. Jasno określ cenę

  W zależności od modelu i stanu butów, jakie sprzedajesz, możesz sprzedać je za określoną cenę lub wystawić na aukcję z licytacją. Stała cena oczywiście daje Ci większą kontrolę, jednak nietrafioną ceną możesz odstraszyć potencjalnych kupców, lub też przepuścić swoje kicksy za śmiesznie niską kwotę. Jeżeli uważasz, że oferowana przez Ciebie para kultowych Adidas Superstar czy wyciągnięte z szafy, wieloletnie buty New Balance mogą wywołać prawdziwą euforię wśród sneakerheadów, aukcja będzie zdecydowanie lepszym wyborem (pamiętaj, że za niewielką opłatą można ustawić tzw. cenę minimalną, która zabezpieczy Cię przed stratą)., która oznacza najmniejszą ilość chcesz niech idą za). Przed ustaleniem ceny warto zawsz zrobić mały research wśród podobnych aukcji i porównać ceny u konkurencji za podobne modele i warianty. Bądź sprawiedliwy!

 4. Pamiętaj o dobrym opisie

  To prawda, że zdjęcia są najważniejsze i to one przyciągają klientów do wszelkich aukcji czy ogłoszeń, jednak to rzetelny i bogaty opis powinien ich przy nich zatrzymać i pomóc im podjąć ostateczną decyzję o wydaniu swych pieniędzy. Nie żałuj zatem dokładnych opisów każdego możliwego elementu swoich Nike Air Force i każdorazowo podaj źródło, skąd nabyłeś swoje buty koszykarskie czy wreszcie powód sprzedaży sneakersów Reebok Classic. To doda wiarygodności Twojej osobie i Twojej ofercie, a to prowadzi do szybszej, pozytywnie zakończonej sprzedaży!

 5. Uważaj na oszustów i udowodnij, że nie jesteś jednym z nich

  Podobnie jak w przypadku wszelkich transakcji internetowych, pewna ilość ludzi o nieczystych zamiarach będzie starała się dokonać na Tobie oszustwa. Część z nich spróbuje wykorzystać Twoje pieniądze lub pozyskać za darmo oferowane przez Ciebie buty (albo jedno i drugie) Najczęstszym przykładem oszustwa jest próba dokonania przelewu poza oficjalnymi kanałami transferowymi, w celu potencjalnego uniknięcia prowizji. Nigdy nie decyduj się jednak na wysyłkę butów zanim pieniądze nie pojawią się na Twoim koncie! Pamiętaj także o opcji „za pobraniem”, która sprytnie rozwiązuje wszelkie problemy i niweczy próby oszustów. Zadbaj także o zdobycie pozytywnych opinii na swój temat po poprzednich transakcjach. Dzięki temu klienci odbiorą Cię jako osobę godną zaufania i chętniej kupią od Ciebie wszelką parę butów.

Zatem jeżeli w Twojej garderobie nadal zalega kilka par nienoszonych sneakersów, bierz się do roboty i powodzenia!

sneakers

Post Author: kasia