Buty spod znaku Adidas Originals

Na punkcie kolekcji oferowanych przez Adidas Originals oszalał cały świat. Znana każdemu wielbicielowi sportowego stylu marka Adidas daje w niej możliwość powrotu do najlepszych lat streetwearu i nie tylko. Dziś wiemy, że Adidas Originals to doskonała jakość i niepowtarzalne wzornictwo z nutą retro. Sprawdźmy, jakie modele butów odnajdziemy w jej zasobach!

Adidas Stan Smith

Pierwotnie zostały stworzone dla legendy tenisa Stana Smitha w 1973 roku. Kortowe buty Stana Smitha Court prędko stały się ikoną stylu i komfortu. Gładka skóra licowa łączy subtelnie perforowane 3 paski, zaś tonalna, gumowa podeszwa daje butom Adidas Stan Smith niepowtarzalny i autentyczny styl, który jest legendarny od kortów po ulice na całym świecie.

Adidas Stan smith

Adidas Tubular

Adidas Tubular to buty biegowe, powstałe z inspiracji modą uliczną oraz high fashion jednocześnie. Ich charakterystyczna, zazwyczaj bardzo miękka cholewka i jej kształt została zaprojektowana po to, by łamać konwencje i rekordy razem! Adidas Tubular charakteryzują się nietypowymi systemami sznurowania, podwyższonymi cholewkami z elastycznych materiałów oraz monochromatycznymi, stonowanymi barwami. Każdy model doskonale przepuszcza powietrze i gwarantuje wygodę.

adidas Tubular

Adidas ZX Flux

Adidas ZX Flux to seria butów do biegania, z którymi możliwości są nieograniczone!, Buty te charakteryzują się nowoczesnym, minimalistycznym stylem. Większość modeli jest wykonywana z inteligentnego nylonu – materiału o strukturze siatki oraz wyposażona w śródpodeszwę z substancji EVA. Wiele z modeli ZX Flux oddaje swym wyglądem hołd retro modelom oryginalnych butów biegowych. Adidas ZX Flux to także charakterystyczne 3 paski na bokach i formowana część podeszwy, okalająca pięty.

adidas ZX Flux

Adidas Gazelle

Adidas Gazelle są niewątpliwie jednymi z najbardziej znanych i kultowych butów, jakie zostały kiedykolwiek wyprodukowane przez Adidasa. Mogą pochwalić się długą historią, sięgającą do połowy lat 60-tych. Model ten może być postrzegany jako stosunkowo prosty, lecz to właśnie jego skromna i nieskomplikowana sylwetka zjednała sobie licznych fanów odkąd tylko zostały wypuszczone na rynek. Ich produkcja trwa nieustannie od ponad 50 lat!

adidas Gazelle

Adidas Superstar

Adidas Superstar to model, który od tytułu MVP przeistoczył się w króla mody ulicznej. Produkowany od lat 70tych nieustannie zachwyca i zbiera wokół siebie kolejnych fanów prostej, gumowej podeszwy, trzech pasków oraz swego znaku rozpoznawczego – czubka w kształcie muszelki. Ich inne, typowe elementy to wysokiej jakości gładka skóra, z której tworzona jest cholewka oraz rzędy dziurkowań, umożliwiających oddychanie stopom. Jednak to, czego mogą im pozazdrościć wszystkie inne modele butów Adidas to niepowtarzalny styl!

adidas Superstar

Post Author: kasia