Ciekawe fakty o sneakersach, których nie pamiętasz

Sneakersy nieustannie piszą swoją niezwykłą historię. Niemal codziennie możemy dowiedzieć się o nowych modelach, ciekawych kooperacjach, innowacyjnych technologiach, które zrewolucjonizują rynek czy też godnych uwagi kampaniach reklamowych obuwia. Oto … faktów o sneakersach, których prawdopodobnie nie pamiętasz, lub o których nie słyszałeś nigdy, a które warto znać!

Logo Jordanów

Każdy sneakerhead wie, czyja sylwetka posłużyła do stworzenia emblematu umieszczanego niemal na każdym modelu butów Air Jordan. Nie myślcie jednak, że historia jest tak oczywista, jak zrobienie zdjęcia Jordanowi robiącemu wrzut do kosza. W rzeczywistości inspiracją do stworzenia tak popularnego konturu był Michael Jordan wykonujący pozycję… baletową.

jordan ultra fly

Sneakersy od Jordache

U szczytu swojej popularności marka Jordache, projektująca i szyjąca fenomenalne spodnie jeansowe, wypuściła na rynek sneakersy sygnowane własną nazwą. Ich twarzą został znany koszykarz „The Pearl” Monroe.

Top ten Adidasa Top Ten

Pamiętacie model butów Adidas Top Ten? Został on zaprojektowany z myślą o gwieździe NBA All-Star Ricku Barrym w późnych latach 70. Buty te były jednak pierwotnie wykonane dla całego szeregu graczy o nazwiskach Doug Collins, Marques Johnson, Kermit Washington, Adrian Dantley, Bob Lanier, Bobby Jones, Billy Knight, Sidney Wicks, Mitch Kupchack i Kevin Grevey, którzy byli dziesiątką najlepszych graczy w Stanach w ówczesnym czasie. Sneakersy te niewiele później stały się kultowe i służyły za znak rozpoznawczy drużyny z Bostonu.

Adidas TOP TEn

Pierwsza cena New Balance 996

W dzisiejszych czasach nawet bez mrugnięcia okiem kupujemy parę adidasów za równowartość 100 dolarów. Jednak w momencie gdy w 1981 roku firma New Balance wypuścła na rynek swój model 996 do biegania i wyceniła go na taką kwotę, była postrzegana jako nieco szalona. Z pewnością była to rewolucyjna cena, jednak buty New Balance 996 były jej warte. Nie ma co się zatem dziwić temu, że obecnie ich cena za męską parę to równowartość 150$. I tak bierzemy!

new balance 996

Post Author: kasia