Jak zostać dobrym blogerem sneakersowym?

Marzy Ci się prowadzenie bloga o butach sportowych?

To świetnie – potrzebujemy więcej takich osób! Zobacz kilka naszych wskazówek, co powinieneś wiedzieć, zanim otworzysz swoją stronę www.

  1. Przestudiuj historię popularnych modeli butów

Nie wiesz w którym roku wydano buty Air Jordan 1? Nie pamiętasz, kto zaprojektował linię Nike Free lub jaki kawałek rapowy wyniósł na ulice buty Adidas Superstar? Dużo nauki przed Tobą! Aby Twój blog był autentyczny i przyciągał tłumy odbiorców, musisz mieć nie tylko sporą kolekcję kicksów, ale też co nieco o nich wiedzieć! Nie ma nic gorszego niż internetowi pozerzy, którzy udają prawdziwego pasjonata sneakersów. Zanim więc zaczniesz publikować swoje pierwsze posty o butach sportowych, zdobądź choć podstawową wiedzę o kultowych modelach, najlepszych markach, najbardziej znanych projektantach i kolaboracjach, które odmieniły bieg historii kicksów.

nike air max

  1. Zapisuj daty ważnych premier

Informacją, którą najczęściej poszukuje się w Internecie dotyczącą sneakersów właśnie, jest data premiery nowego modelu. Mogą to być limitowane, najnowsze Jordany, Nike Air Force 1 czy odmienione Reeboki. Aby Twoja strona była zatem wartościowa i prezentowała pożądane treści, koniecznie umieść kalendarz z datami premier na stronie głównej. Pomoże on przyciągnąć odbiorców, którzy następnie zaczytają się w Twoje ciekawe artykuły – bo przecież zamierzasz je pisać, prawda?

jordan

  1. Naucz się robić dobre zdjęcia

Jeśli myślisz, że Twój iPhone wystarczy do robienia zdjęć na bloga, to się grubo mylisz. Owszem, zdjęcia ze smartphone’ów potrafią kusić i przyciągać spojrzenie, często jednak nadają się tylko na Instagrama i do oglądania… na wyświetlaczu telefonu. Ich jakość z pewnością nie jest wystarczająca do publikacji na stronie www i dalszego udostępniania (a przecież na tym powinno Ci zależeć!). Zaopatrz się zatem w porządną lustrzankę i pobierz kilka lekcji od znajomej, która pasjonuje się zdjęciami. Dowiedz się, jak tworzyć ciekawe kadry i kreować wciągające kompozycje. Rób zdjęcia o różnych charakterach: zarówno te z detalami butów, jak i z całą stylizacją z użyciem nowych butów Puma czy New Balance. Im bardziej rozmaicie, tym większa szansa na sukces!

converse

  1. Przypomnij sobie zasady pisania

Dawno nie pisałeś żadnego tekstu? SMS i Messenger to jedyne sposoby Twojej komunikacji pisemnej ze światem? Pora zatem sięgnąć po zeszyty z języka polskiego i przypomnieć sobie zasady tworzenia rozprawki (to nie żart!). Każdy dobry wpis blogowy powinien posiadać wciągające rozpoczęcie, zarysowanie tego, co będzie dalej, kilka mocnych, przekonujących argumentów oraz krótkie uzasadnienie. Nie obejdzie się bez podsumowania, wniosku i delikatnego przypomnienia najważniejszych tez. Ortografia i interpunkcja również powinna być w Twoim małym palcu, choć tu z pomocą przyjdą programy do automatycznej korekty. Pamiętaj, aby zdania były krótkie i proste, a zbitki tekstowe niezbyt długie (zgodnie z zasadą „too long, didn’t read”). Co jakiś czas umieszczaj w tekście również zachęcające zdania, które zaczepiają i zachęcają do dalszej lektury. Wiesz jakie, prawda?

sneakersy

  1. Bądź regularny

Jeśli myślisz, że prowadzenie bloga dorywczo przyniesie Ci spodziewany sukces (i pożądanych sponsorów i reklamodawców) to jesteś w błędzie. Chcąc być naprawdę dobrym poświęć się pisaniu całkowicie. Treści mają być unikatowe, ciekawe i napisane w przyjemny dla oka sposób. Zdjęć ma być nie za dużo i nie za mało – nie chcemy tworzyć ani galerii ani sneakersowej biblii. Wpisy muszą zaś pojawiać się regularnie, w równych odstępach. Odbiorcy zniechęcą się, gdy zobaczą, że Twój ostatni wpis pochodzi sprzed 4 miesięcy i poczują się… zaniedbani! Jeśli zatem uda Ci się złapać już pierwszych czytelników, rób wszystko, aby ich u siebie zatrzymać i skłonić do ponownych odwiedzin. Żyjący na bieżąco blog, to najlepszy na to sposób!

sneakersy

  1. Kolekcjonuj buty

Czy tego chcesz, czy nie, pisząc bloga o sneakersach, musisz je również kolekcjonować. Nie będziesz wiarygodny nosząc przez cały rok tylko jedną parę butów Nike Air Max, twierdząc głośno, że wydawanie forsy na pozostałe, dodatkowe adidasy to fanaberia. Pamiętaj, że chcesz tworzyć posty dla osób, które są sneakerheadami, a więc które prawdopodobnie właśnie zbierają złotówkę do złotówki na nowe Nike Air Force! Bądź jednym z nich, a staniecie się sojusznikami w tej nierównej walce!

buty sportowe

  1. Nie zapomnij o Social Mediach

Blog blogiem – i żeby było jasne – to blog będzie dla Ciebie najważniejszy. Nic jednak nie zwraca uwagi odbiorców i nie przyciąga nowych followersów, jak Instagram czy dobrze prowadzony Facebook. Wrzucaj tam tak dużo ciekawych wątków i fotek, ile stworzysz. Mogą to być także relacje live związane z Twoim życiem, zakupami, pielęgnacją kicksów, ogłoszeniami o sprzedaży czy recenzowaniem najnowszego modelu, który trafił w Twoje ręce. Wszystkie pomysły są dobre, a im więcej contentu stworzysz, tym częściej ludzie będą Cię udostępniali i rozsiewali po czeluściach Internetu!

8. Pielęgnuj wpisy

Nie wiesz, jak mogą wyglądać wpisy o butach sportowych? Wystarczy, że zaczerpniesz inspiracji choćby z naszego bloga! Mogą to być ciekawe spostrzeżenia ze świata kicksów, recenzje ulubionych butów, porównania popularnych modeli, zestawienia ciekawych projektów danego miesiąca, relacje z wydarzeń branżowych, artykuły o historiach marek, modeli i kolaboracji, opisy ukochanych sklepów czy stron on-line, gdzie warto polować na buty. Masz za sobą próbę ustrzelenia nowej pary Yeezys? Bez względu jak była udana – opisz to! Pisz o swoich emocjach, ruchach krok po kroku czy sposobach na zdobycie kasy na nowe sneakersy. Wszystko, co szczere i od serca, przyjmie się z poklaskiem. Nie próbuj jednak kopiować wpisów z innych blogów oraz tłumaczyć wpisów z angielskich stron – ryzyko plagiatu jest dość duże! Możesz oczywiście potraktować je jako inspiracje i przerobić na własny styl pisania. Konkursy na blogu? To świetny sposób na przyciągnięcie uwagi – ważne by były kreatywne i wymagały od czytelników czegoś więcej, niż zwykłe udostępnienie. Spróbuj odezwać się także do marek butów, aby udostępniły Ci nowe modele do testów – jeśli będziesz mieć ciekawego Bloga z dużą liczbą odsłon, powinno się udać!

buty sportowe

Trzymamy za Ciebie kciuki i liczymy na to, że Twój blog będzie doskonały, ale jednak nie przerośnie naszego 😉 Zawsze możemy wejść we współpracę! Cheers!

 

Post Author: kasia