Łóżkowa kampania Kanyego Westa

W zeszłym tygodniu największym newsem wśród sneakerheadów była nowa kampania reklamowa butów Yeezys o nowej kolorystyce zwanej “butter”. Jesteś ciekaw, dlaczego wywołała tak duże zamieszanie?

Nowa kampania butów Adidas Yeezy pojawiła się Internecie w zeszły wtorek i od razu zalała falą całą sieć. To było jak sneakersowe tsunami! Modele i modelki sfotografowani przez Richarda Kerna przyczynili się do reklamy, która prezentowała światu nowe buty Boost 350 V2 w nowej kolorystyce „Butter”. Oryginalnie całą kampanię rozpoczęła sama Kim Kardashian West, która w zeszłym tygodniu opublikowała zdjęcie swojej nowej pary Yeezy. To właśnie ono natychmiast stało się memem, który jak wirus obiegł świat w zaledwie parę minut!

Podobnie jak w przypadku zdjęć reklamujących wersję Yeezy „Supermoon” z czerwca, w nowej, głośnej już kampanii wzięło udział kilka sławnych twarzy butów Yeezy. Znajdziemy wśród nich takie osobistości, jak YouTuber Brad Hall, Ibn Jasper (długoletni fryzjer Kanyego Westa i założyciel marki obuwniczej Stratica International) oraz stylista i kreatywny współpracownik marki – Knarly DB. Wśród modeli i modelek znajdziemy także mnóstwo Instagramowych gwiazd, takich jak Sierre Skye, Tommie Lee (z „Love & Hip Hop Atlanta”), Meredith Mickelson i Sami Miro.

Ale to, czym różni się ta kampania i co sprawia, że nie jest ona tak podobna do zdjęć promujących edycję „Supermoon” jest… miejsce, w którym zostały zrobione zdjęcia. W przeciwieństwie do zamiłowania Kanyego Westa do gołych ścian i betonowych podłóg, modele są rozciągnięci lub naprężeni w… łóżku. Jako tło widzimy zatem pomarszczone prześcieradła, na których z dumą i lekkim zabarwieniem erotycznym wszyscy pokazują swoje sneakersy. Tak – najnowsza kampania pokazuje, jak nosić buty Adidas Yeezys w łóżku. Właśnie dlatego kampania stała się głośna i wiele osób wzdryga się na jej widok. Wyobrażamy sobie po prostu ilu ślepych fanów marki i Westa będzie kopiować te zdjęcia u siebie w domu? Czy wiedzą, jak brudne są buty sportowe po ich noszeniu na ulicy? I oni wszyscy wejdą w nich później w swoją wypraną pościel, udając, że to normalne i cool? Czy kiedykolwiek słyszeliście o czymś bardziej absurdalnym?

W każdym razie, dla samego zbierania wiedzy o sneakersach i ich historii, zobacz poniżej, jak wyglądają słynne zdjęcia z nowej kampanii „Butter” firmy Yeezy, a kiedy już to robisz, zainwestuj w wygodną parę domowych kapci. Nie będziesz żałować.

 

Post Author: kasia