Moda na sneakersy rośnie i rośnie

Ci wszyscy którzy są zainteresowani modą i aktualnymi trendami, z pewnością zauważyli już jakiś czas temu, że liczba sneakersów na stopach wszystkich stale rośnie.

To niezaprzeczalny sygnał, że buty sportowe są aktualnie bardzo modne. Niemniej jednak, prawdopodobnie parę lat temu nikt nie mógł spodziewać się takiego obrotu sprawy i znacznego skoku ich popularności. W krótkim okresie wiele się zmieniło w tej kwestii.

Symbol naszych czasów

Parę dobrych lat temu buty Adidas czy buty Puma mogliśmy spotkać tylko i wyłącznie na sali gimnastycznej. Nikt, kto bardzo dbał o swój wygląd i codzienny styl, nie ubrałby butów sportowych na ulicę, nie wspominając o wyjściu w nich do pracy. Była to dość oczywista zasada – sneakersy były przeznaczone i zarezerwowane na czas zajęć sportowych, nie zaś do codziennego chodzenia. Te czasy już minęły i wygląda na to, że raczej bezpowrotnie. Z pewnością zdarzały się odważne osoby, które nosiły sneakersy na każdą okazję, ale byli to głównie ci, którzy nie dbali o modę. W rzeczywistości osoby takie były raczej postrzegane jako totalne, modowe przeciwieństwo. Mężczyźni i kobiety noszące sneakersy 24/7 regularnie określano jako osoby niemodne i niedbałe. Co się zatem stało, że w ciągu zaledwie kilku lat, noszenie kicksów poza siłownią czy klubem fitness zmieniło się z symbolu złego smaku na wyraz nowoczesnego wyczucia stylu i symbol świadomej zabawy modą?

Krok po kroku

Odpowiedź na to pytanie jest trudna i zdecydowanie niejednoznaczna. Szczerze mówiąc, nadal do końca nie wiemy, skąd wziął się ten modowy fenomen oraz co go wywołało. Nadal jednak warto podjąć próbę i spróbować odpowiedzieć na to pytanie. Najbardziej prawdopodobna kolejność wydarzeń była następująca: faza 1 – buty sportowe były noszone tylko do uprawiania sportu. Faza 2 -Ci, którzy byli zafascynowani modą, stylem gwiazd czy sportowców oraz ci, którzy tworzą najnowsze trendy, podjęli decyzję o noszeniu kicksów na co dzień. Niemniej jednak, buty sportowe nadal noszone były głównie ze sportowym strojem. Etap trzeci – projektanci mody dostrzegli ogromny potencjał w obuwiu sportowym. Zaczęli zatem łączyć buty sportowe z innymi elementami odzieży, które z pewnością nie były strojami sportowymi, takimi jak spódnice czy sukienki. Faza czwarta -normalne osoby zaczęły obserwować nowy trend i naśladować influencerów. Otworzono wiele nowych sklepów ze sneakersami, dzięki którym prawie każdy kupił co najmniej jedną parę sneakersów dla siebie. Nareszcie faza piąta – sneakersy zaczęły być tak modne, że nawet noszenie ich z eleganckimi ubraniami stało się uważane za modne.

 

Jedna rzecz może być pewna – tenisówki i sneakersy będą nadal modne przez długi czas. Jeśli więc nadal nie posiadasz swojej pary, powinieneś szybko znaleźć sneakers sklep i wybrać taki model butów, który Ci się podoba. Pamiętaj, że możesz nosić te buty w ciągu kilku następnych sezonów bez żadnego zastanowienia i nadal być modnie ubranym!

sneakers

Post Author: kasia