Nike Air Max i Nike Air Max Thea – król i królowa sneakersów

Czy wiesz jaki był początek butów Nike Air Max oraz za co dziewczyny na całym świecie kochają Nike Air Max Thea? Przeczytaj artykuł i dowiedz się już za moment!

Bardzo ważny dzień

W dzienniczku każdego sneakerheada jest taki jeden dzień, który został wyraźnie zaznaczony na czerwono. Dla wielu będzie to 26 marca. Jest to bowiem oficjalny dzień butów Air Max. To święto zostało nieoficjalnie ustalone przez fanów butów sporotwych, z miłości do butów z linii Nike Air. Marka obiema rękami podpisała się pod tym pomysłem i oficjalnie uznała tę datę w 2014 roku. Święto Air Maxów jest jednak dniem dedykowanym dla entuzjastów obuwia na całym świecie. W tym dniu spodziewaj się dziesiątek przyciągających wzrok oraz rzadkich modeli butów z rodziny Air Max na ulicach miast. Nierzadkim widokiem będą w tym dniu także zebrania sneakerheadów noszących na swoich stopach szokująco drogie, lecz bardzo imponujące buty sportowe. Wszystko po to, aby zobaczyć, kto rządzi w świecie sneakersów!

Początki szaleństwa

Mody streetwear oraz kultury ulicznej nie można sobie wyobrazić bez modelu butów Nike Air Max. Są to pierwsze buty w swojej linii, zaprojektowane przez nikogo mniej niż prawdopodobnie najsłynniejszego projektanta butów firmy Nike – Tinkera Hatfielda. Air Maxy zostały wprowadzone na rynek w 1987 roku jako buty do biegania i momentalnie odniosły ogromny sukces. To nie mgło się nie udać. Od samego początku koncept i projekt Air Maxów został doceniony zarówno przez miłośników butów, sportowców, jak i codziennych użytkowników obuwia. To wszystko pomogło im osiągnąć status prawdopodobnie jednych z najwybitniejszych butów wszech czasów. Dołączona pod koniec lat 80-tych słynna forma z widocznym powietrzem w podeszwie była czymś rewolucyjnym. Okienko powietrzne powstało dzięki inspiracji bardzo innowacyjnym i kontrowersyjnym Centrum sztuki współczesnej Pompidou, które znajduje się w Paryżu. Buty Air Max szybko stały się absolutnym „must-have” na scenie obuwia sportowego. Nigdy nie widziane wcześniej poduszki z powietrzem, z których słynęły buty kolekcji Nike Air zrewolucjonizowały świat biegaczy i uratowały status sneakersów, nadając im symboliczne miejsce w historii. Model Air Max szybko przekształcił się w bardzo pożądane odsłony kolekcjonerskie, które były wyprzedawane w oka mgnieniu.

Ewolucja doskonałości

Nie trzeba dodawać, że Air Maxy szybko napełniły i do dzisiaj wypełniają szafki na buty i garderoby na całym świecie. Dzięki rewolucji modelu Air Max 1 mogliśmy być świadkami premier takich butów, jak Nike Air Max 90 czy Nike Air Max 95 oraz modelu Nike Thea. Przez dziesięciolecia sylwetka Air Maxów uległa wielu zmianom i przesunięciom, jednak słynna jednostka powietrza w podeszwie środkowej przetrwała. Nie mogło stać się inaczej – chodzenie w butach z tym systemem naprawdę sprawia, że ​​człowiek czuje się jak na stosie poduszeczek. Każdy marzył o tym, aby marka Nike nie zaprzestała pracy nad nowymi modelami kolekcji. Tak też się stało. Kiedy buty Air Max obchodziły swoją rocznicę w 2013 roku, nowy model został dołączony do słynnego szeregu obuwniczych sław. Był to model Nike Air Max Thea.

Nike Air Max Thea

Nowy model również posiadał widoczne okno powietrzne w tylnej części pięty, ale jest ono chyba najmniejszym, jakie kiedykolwiek mogliśmy widzieć. Model Air Max Thea, jak się okazało, był dedykowany tylko kobietom, dlatego też wyróżniał się od swoich starszych braci lekką, oddychającą sylwetką oraz uaktualnionym, zupełnie nowym, cienkim korpusem. Kreatywne umysły firmy Nike zaktualizowały charakterystyczny profil Air Maxów dla codziennego komfortu i osiągnięcia kobiecej subtelności. Air Max Thea szybko osiągnął należytą popularność i do dziś jest modelem chętnie kolekcjonowanym przez sneakerheadki. O jego sukcesie zdecydowały też uderzające wersje kolorystyczne, w których niezwykle łatwo się zakochać. Elegancka i filigranowa sylwetka wraz ze szczupłą podeszwą nadaje modelowi Air Max minimalistycznego charakteru. Do wszystkiego dochodzi innowacyjny design oraz komfort, który zapewniany jest przez doskonały amortyzator. Nike Air Max Thea to trwałość i lekki komfort w jednym. Air Max Thea jest najnowszym członkiem rodziny Nike, ale mimo tego może być już uważany za ikonę. Według wielu osób jest to najbardziej popularny model sneakersów dla kobiet. Niezależnie od tego, czy nosisz Nike Thea dobrane do dresów czy sukienki koktajlowej, one zawsze idealnie pasują do stylizacji. Dzięki nim Nike Air Max nie jest już tylko butem do biegania – jest także butem najwyższej jakości na ulice miast, trening lub na wybieg! A czy Ty masz już swoje Air Max Thea w szafie?

nike nike wmns

Post Author: kasia