Przechowywanie butów sportowych

Jeżeli posiadasz pokaźną kolekcję sneakersów, z pewnością niejednokrotnie zmierzyłeś się z problemem ich wygodnego poukładania. Podpowiadamy, jak to zrobić, żeby się nie zakopać w stercie butów nie do pary .

Nie wyrzucaj pudełek

Każda para butów, aby zachować swój kształt jak najdłużej, powinna być przechowywana w izolacji, bez niepotrzebnego ścisku z innymi parami. To chroni je również od zabrudzeń, które mogą powstać w kontakcie z podeszwą innych butów. Do rozdzielenia wszystkich par sprawdzą się najlepiej oryginalne pudła, w których kupiliśmy swoje sneakersy, dlatego też nie spiesz się z ich wyrzucaniem! Co więcej, pudełka po butów są bardzo praktyczne w układaniu – da się je ustawiać piętrowo, co zaoszczędza miejsca w momencie, gdy dysponujemy wysoką szafą.

Dokładnie opisuj modele

Niezależnie czy trzymasz swoje buty sportowe w pudełkach, reklamówkach czy woreczkach, warto każde z tych opakowań opisać nazwą modelu i kolorem. To pozwoli Ci zlokalizować swoją wybraną w danej chwili parę bez każdorazowego otwierania i zaglądania do środka wszystkich schowków.

Podziel na sezony

Warto dwa razy w roku zabrać się za generalnie porządki wśród butów i na początku wiosny głębiej schować pary przeznaczone na zimę i jesień i odwrotnie – na koniec lata wsunąć na dno szafy sneakersy wiosenne i letnie. To znacznie ułatwi poruszanie się po szafce z butami i przy okazji da nam obraz tego, jakie pary trzeba czym prędzej dokupić.

Wyczyść przed schowaniem

Uwierz – nic nie poirytuje Cię tak jak wyciągnięcie po wielu miesiącach składowania brudnej pary sneakersów, które w pośpiechu zostały schowane z przyklejonym do podeszwy błotem i zabrudzoną cholewką. Myśl przyszłościowo i jeszcze przed wysłaniem swoich butów na zasłużony urlop zafunduj im domowe SPA. Ta inwestycja zwróci Ci się już w następnym sezonie – buty będą gotowe do noszenia, gdy tylko otworzysz pudełko. To cieszy prawie tak samo, jak nówka para przyniesiona przez kuriera lub ze sklepu!

A zatem za porządki raz!

Puma suede

Post Author: kasia